Marketa Baginska _ Kdybych byla na mizině a začínala bych od NULY, tady je to, co udělám (3 TIPY)
Podnikání
Jsem na mizině a začínám od nuly! Co udělám?

Kdybych byla na mizině a začínala bych od NULY, tady je to, co udělám! ( 3 TIPY)

Zajímá vás, co bych udělala, kdybych byla na mizině a začínala se svým podnikáním úplně od NULY? V tomto článku s vámi budu sdílet 5 věcí, o kterých jsem přesvědčená, že by mi pomohly! 

První věc: Zorganizovala bych své finance

A tady je hned první věc, kterou bych udělala: Zorganizovala bych si svůj finanční rozpočet, eliminovala zbytečné výdaje a vyčlenila si část peněz, které potřebuji na to, abych pokryla výdaje, které jsou nezbytné. Tedy nájem, jídlo, pojistky a podobně. 

Vše, co by mi zbylo, bych investovala do svého vzdělání 

A tady je proč: Pokud bych chtěla začít se svým podnikáním a ocitla bych se v situaci, která by pro mě byla náročná, a to jak po finanční stránce, tak té psychické, je tady jednoznačně jedna věc, kterou bych nechtěla dělat: A to ztrácet zbytečně čas.

A já pevně věřím v to, že ať už se rozhodnete dělat cokoli, a podnikat v čemkoli, je už tady nějaký člověk, který to dokázal před vámi a který vám může své know-how jednoduše předat. A to ať už v podobě zdrojů zdarma, jako je třeba tento blogový článek, YouTube videa, nebo podcasty, tak také i v placených programech, online kurzech, akcích, nebo dalších spolupracích. 

 

Můžete si tak mnohonásobně zkrátit svoji cestu s hledáním řešení, vyhnout se chybám, které udělal už někdo jiný, a dostat se z dané situace co nejrychleji ven!

A já vím, co si pravděpodobně teď říkáte? „Markét, to mám jako všechny naspořené peníze investovat do svého vzdělání?“ 

Nemusíte dělat nic, ale…

A tady je moje perspektiva: V prvé řadě nemusíte dělat vůbec nic, ale zároveň můžete dělat úplně všechno. Tohle je čistě má perspektiva toho, co bych udělala já, kdybych začínala úplně od nuly, a moje odpověď k sobě samé by byla jednoznačně ANO! Vím totiž, že mi investice do kurzu do budoucna vydělá mnohonásobně více peněz, než třeba každodenní káva ve Starbucks, jídla z restaurací, nebo nová kabelka.

A já vím… I přesto, že to s mnohými z vás bude souznit, nebudete to chtít udělat, a tady je proč: Nebudete totiž chtít opustit svůj standard, na který jste zvyklí, a jak se říká, na lepší se zvyká vždy lépe, není to ale stejně v opačném případě.

Co bych tedy udělala já? No, pokud bych měla auto a měla platit benzín, nebo pokud bych jezdila neustále Uberem, raději sklopím hlavu a budu jezdit tramvají.


Pamatujte tedy na to, že občas potřebujeme udělat na naší cestě 2 kroky zpátky, abychom mohli udělat zase 5 kroků vpřed. Pokud tedy budete schopní na chvíli opustit svůj komfort proto, abyste jednoho dne získali ještě větší, je tohle jednoznačně řešením.  

Druhá věc: Zrušila bych členství, které nevyužívám

Druhá věc, kterou bych udělala je, že bych si vyjela výpis ze svého účtu a podívala se na všechny aplikace a softwary, které platím, a zrušila členství u těch, které již dávno nepotřebuji, nebo ke svému businessu nadále nepoužívám.

Kolikrát totiž na řadu z nich zapomeneme a platíme je úplně zbytečně. Otevřete si tedy svůj bankovní účet a podívejte se na vše, za co se vám strhávají automatické platby a zrušte to, co nadále nepotřebujete.

Případně pokud máte Apple, utíkejte také do nastavení, dále sekce „Vaše Apple ID“ a následně klikněte na předplatné, kde automaticky uvidíte, jaké předplatné máte ještě aktivní a kdy proběhne další obnovení.

Třetí věc: Našla bych si práci na částečný úvazek

Třetí věc, kterou bych udělala je, že bych si našla práci na částečný úvazek, kterou si nebudu muset nosit domů a zbytek času investovala do budování svého businessu.

A tady je, proč bych nehledala práci v korporátu, nebo nevyhledávala nějakou speciální pozici. Vím totiž, že bych si práci s sebou nosila domů a i po mém návratu přemýšlela, co můžu zlepšit, inovovat, nebo jak můžu společnosti doručit lepší výsledky.  

 

V mnoha případech bych se také ve večerních hodinách přistihla sedět za počítačem a pracovat na snech někoho jiného. Neumím totiž dělat věci na půl plynu a pokud bych pro někoho pracovala, dělala bych pro něj jen to nejlepší.

Naopak ale, pokud bych si našla práci, příkladem jako barista v kavárně, není to nutně něco, nad čím bych musela doma přemýšlet. Zkrátka, přišla bych tam, odbyla si své hodiny a vrátila se domů, kde bych měla prostor se plně věnovat svému podnikání. 

Touto prací pokryjete nezbytné výdaje

Tato práce by mi také umožnila mít pokryté nezbytné výdaje, to znamená, že bych nemusela být ve stresu, z čeho zaplatím své účty, a mohla bych tak v klidu vše pokrýt. 

 

Plus pokud by mi můj business už začal generovat nějaký zisk, nemusela bych z něj hned brát, ale naopak reinvestovat dané peníze zpátky, jako například: nakoupit lepší techniku, nebo delegovat některou práci nějakému expertovi.

Dále, pokud bych pracovala od 8:00 ráno do 14:00 odpoledne, dělala bych všechno proto, abych mohla pracovat na svém podnikání od 15:00 do 22:00.


Ano, já vím! Nezní to komfortně, ale podnikání holt vyžaduje hodně úsilí, času a energie, a to obzvlášť v samotném začátku… Já osobně strávila v kanceláři při startu Podnikání Pro holky celé dny a kolikrát i víkendy, a to i přesto, že jsem měla za domem oceán a žila na Bali. 


Věděla jsem ale, proč to dělám, a také, co chci s tímto projektem zapříčinit, a není se čemu divit, že jsme za 1 rok a pár měsíců tam, kde jsme. Nejen, že jsme dosáhli milionových obratů, ale také jsem rozšířila svůj tým na 8 lidí, kteří se mnou na tomto projektu spolupracují. A to by nebylo možné, kdybych si na samotném začátku zkrátka nebyla ochotna vyhrnout si rukávy a pustit se do práce, okey?

Je sice pravda, že jsem k tomu nechodila do žádné práce, ale mimo tento projekt jsem měla řadu svých klientů, se kterými jsem spolupracovala a se kterými jsem běžně strávila půlku svého dne.

Na začátku buďte připraveni zamakat

Věř mi, že tedy vím, co to znamená opravdu makat a jsem přesvědčená  o tom, že pokud zabereš v samotném začátku i ty, tvé budoucí já ti za to od srdce poděkuje.

Tady se chci ještě vrátit k jedné myšlence, která mi také pomohla pochopit, proč je velká akce tak moc důležitá:  Pokud totiž půjdeme do velké akce, uvidíme dost pravděpodobně již brzy alespoň nějaké výsledky, a pokud vidíme výsledky, cítíme motivaci pokračovat dále. 

Naopak pokud se rozhodneme podnikat a budeme si jen tak namáčet nohy do řeky a pracovat 1 hodinu denně, pravděpodobně výsledky v nějaké blízké době neuvidíme, což nás ani nebude motivovat dále pokračovat. A to je za mě přesně krásný ukazatel toho, proč se proaktivní přístup, obzvlášť v samotných začátcích zkrátka vyplatí, okey?

A já doufám, že to vidíte stejně! 

A to bych nebyla já, abych pro vás neměla jako vždy ještě něco navíc. Mám pro vás další 2 věci, které bych udělala, kdybych se svým podnikáním začínala absolutně od nuly, a které jsou pro váš růst klíčové. 

Sdílím je s vámi v tomto videu:

Přehrát video o Kdybych byla na mizině a začínala bych od NULY, tady je to, co udělám (3 TIPY)

No, a tohle je z mé strany dnes všechno! Pevně věřím v to, že vám tento článek pomohl získat novou perspektivu, inspiraci a také i odvahu, že je možné dosáhnout opravdu čehokoli.

A pokud ano, vyfoťte tento článek na své Instagram stories, označte náš profil @podnikaniproholky_  a nechte mě Vás také podpořit s naší komunitou!

S láskou,
Markét

Rozcestník:

Nejnovější články

Blog Podnikání pro Holky
Digitální produkty: Jaké jsou jejich výhody, na co si dát pozor a jak s nimi začít?

Chceš vytvořit svůj vlastní digitální produkt a zajímá tě, jaká forma pro něj bude ta pravá? S tímto článkem v tom budeš mít jasno!

Canva grafiky - Insta Sada Pro Tvůrce
Canva grafika: 4 kroky, jak využít vizuální marketing a zviditelnit se

Ovládni sílu Canva grafiky, úpravy fotek a stříhání videí naplno. S tímto článkem to zvládneš snadno i ty!

Podnikání Pro Holky blog
Jak si vybrat marketingový kurz, který ti pomůže růst a dosáhnout úspěchu?

Hledáš ten nejlepší online kurz nebo školení marketingu, ale ztrácíš se v možnostech? Tento článek ti s tímto pomůže!

Jak psát chytlavé popisky na Instagram, které budou chtít lidé číst!
Jak psát chytlavé popisky na Instagram, které budou chtít lidé číst!

Konečně jasné a jednoduché rady, které ti s psaním popisků na Instagram pomůžou.

Podnikání Pro Holky blog
Nedělej to postaru: Zjisti, jak na Instagramu prodávat na autopilota v roce 2023

Není nic staršího než loňské strategie. Nastuduj si, jak úspěšně prodávat na Instagramu na autopilota, i když zrovna spíš.

Perfektní Instagram BIO
Jak na perfektní Instagram BIO (Návod A-Z)

Na Instagramu máš orientačně 2 vteřiny na to, abys zaujala. A správně nastavené BIO ti s tímto pomůže! 

Obklopuj se ženami, které mluví o svých cílech, vizích a plánech, ne ostatních.