jak získat sebevědmoí, thumbnails 8
Mindset
Jak konečně získat sebevědomí?

Jak konečně získat sebevědomí? TOP 5 TIPŮ, které ti jednoznačně pomohou!

Chybí vám sebevědomí? Hlavu nahoru! Protože v tomto článku s vámi budu sdílet mých 5 osvědčených tipů, které vám jej pomohou získat, a to doufejme, jednou provždy!


A jako první si pojďme uvědomit jedno: Sebevědomí není něco, co je nám dáno, ale něco, na čem potřebujeme konzistentně pracovat. Do naší cesty nám totiž vždy přijde nějaká výzva, která bude „větší než my“ a kdy budeme mít takový ten pocit, že na to „ještě nejsme připravené“… 

Ve chvíli, kdy ale tento nekonformní krok uděláme, posouváme tím i naše sebevědomí dále. A to je také to, jak roste. Takže, pokud teď cítíte, že nemáte dostatečné sebevědomí, hlavu vzhůru! Protože právě teď s vámi budu sdílet 5 tipů, které vám sebevědomí pomohou získat.

První tip: Ohlédněte se na to, co jste už dokázalií

První tip, který pro vás mám a o kterém jsem přesvědčená, že vám pomůže získat sebevědomí, je ten, abyste se podívali zpátky na svou cestu a uvědomili si, čeho všeho jste již na své cestě dosáhli.

Pokud se totiž neustále díváme jen vpřed a nedáme sami sobě kredit za to, čeho jsme již dosáhli, proč by nás naše podvědomé já mělo v celém procesu podporovat, když jsme mu za tu tvrdou práci nevrátili žádné uznání?

Nebude, a to je přesně důvod, proč je důležité naše já ocenit!

Podívejte se tedy zpátky na svoji cestu a zapište si na papír všechny výhry, kterých jste již dosáhli. A ne že řadu z nich přehlédnete proto, že vám budou připadat malé a nepodstatné. Ne, ne, ne! Žádná výhra není natolik malá, že by se neměla slavit, okey? Uvidíte, že vám to vaše podvědomé já na další cestě vrátí!

Druhý tip: Uvědomte si, v čem jste dobří

Druhý tip, který pro vás mám, je spojený s uznáním vašich dovedností a tím, abyste si realisticky uvědomili to, v čem jste opravdu dobří. A tady je ta věc: To, že o sobě řeknete, že jste dobří v nějaké specializaci, není znakem arogance, ale toho, že si sebevědomě stojíte za svými skills, know-how, nebo dovednostmi.

Já o sobě s čistým srdcem můžu říct, že jsem dobrá v sociálních médiích, marketingových funnelech a prodejních strategiích. Proč?

No, vím, jakých výsledků jsem za poslední dva roky v online světě dosáhla, a také, jakých výsledků dosáhly i mé klientky. To, že tohle o sobě řeknu, neznamená, že jsem namyšlená, nebo arogantní, ale že si stojím za tím, co vím a dělám, okey?


A to je přesně ono! Pokud chcete zvýšit své sebevědomí, potřebujete sami sobě uznat a umět o sobě říct, že jste v něčem opravdu dobří. A neříkejte že ne, protože já vím, že ano. 

A s tím vám pomůže následující video, ve kterém vám dám tipy, jak přijít na to, v čem jste opravdu dobří, i když to možná teď ještě nevidíte.

Přehrát video o Jak získat sebevědomí? 5 tipů od Markéty Baginské

Marketa Baginska | CEO & Founder Podnikání Pro Holky

Třetí tip: Obklopujte se lidmi, kteří vás zvedají nahoru

Můj další tip, který vám pomůže získat sebevědomí je, abyste se obklopovali lidmi, kteří vás zvedají nahoru, ne tahají dolů

 

Není se totiž možné cítit sebevědomě vedle lidí, kteří vás neustále kritizují, nebo shazují dolů. A ano, těmto kritickým zpětným vazbám se dá „odolávat“ a pozastavit se nad nimi, jestli jsou relevantní, nebo ne. 

 

Na druhou stranu, pokud vás někdo bude kritizovat 24/7, je dost velká šance, že to neustojíte a že tomu, co ostatní říkají, sami uvěříte. A možná znáte tento citát: Pravda je to, co jste zopakovali tolikrát, že jste tomu sami uvěřili…

Pamatujte si tedy, že na vašem okolí opravdu záleží. A jestli bych vám měla něco doporučit, tak by to bylo to, abyste si vybírali lidi do svého úzkého kruhu opatrně.

Čtvrtý tip: Stanovujte si dosažitelné cíle

A tady je proč: Pokud si stanovíte nějaký nereálný cíl, u kterého víte, že budete potřebovat dělat nějaké obrovské akční kroky, které jsou úplně mimo vaše běžné fungování (například jste nikdy nesportovali a ani nejedli zdravě, a najednou si dáte za cíl chodit 7× týdně do fitka a jíst jen saláty), logicky u toho nevydržíte

 

To znamená, že se svého cíle dost pravděpodobně vzdáte, budete mít takový ten vnitřní pocit selhání, který následně nepovede k ničemu jinému, než tomu, že začnete zase ztrácet své těžce vybudované sebevědomí.

Ve chvíli, kdy si ale stanovíte nějaký reálný cíl, pro jehož dosažení budete dělat zvladatelné a udržitelné denní kroky, ze kterých si také velmi snadno budete schopni vytvořit návyk, bude pro vás dosažení daného cíle nejen mnohem příjemnější záležitostí, ale také něčím, za co na sebe budete zkrátka pyšní.

A pokud dosáhnete jednoho cíle, bude pro vás mnohonásobně jednodušší dosáhnout i těch následujících, což také povede ke zvýšení vašeho sebevědomí.

 

Stanovujte si tedy své cíle reálně… A pokud vůbec nevíte, jak to udělat, nahrála jsem pro vás také toto video, ve kterém s vámi sdílím kompletní proces a 9 kroků, jak si svůj cíl stanovit a také, jak jej dosáhnout. 

Pátý tip: Praktikujte positive self talk

No a tímto se dostáváme k poslednímu tipu, který dnes pro vás mám a tím je, positive self talk! Pokud k sobě totiž budeme promlouvat pozitivně, ucítíme více motivace, díky čemuž půjdeme do větší akce, tím pádem budeme také využívat našeho potenciálu naplno a můžeme tak dosáhnout výsledků, které si stanovíme. 

 

Naopak, pokud budeme na sebe neustále jen tvrdé a nesmyslně si opakovat fráze typu, „jak jsme k ničemu“, nemůžeme se divit, že se nám nebude do něčeho chtít a že neucítíme žádnou vnitřní motivaci, což povede k tomu, že nepůjdeme do akce a také, že nedosáhneme výsledků, které jsme si stanovili. A tak budeme zase ztrácet své vybudované sebevědomí.

Začněme si tedy více vážit toho, kde jsme teď. Toho, co máme teď, a dejme svému já za tohle kredit. A pokud máte s tímto vážně problém, ve videu, které jsem již zmiňovala výše, mám pro vás ještě pár tipů, které vám s tímto pomohou.

Mně osobně tento proces velmi pomáhá se na denní bázi na chvíli zastavit a zamyslet se nad tím, jestli jsem opravdu taková, jaká si přeji být.

No, a tohle je z mé strany dnes všechno! Pevně věřím v to, že vám tento článek pomohl si ujasnit, jak získat sebevědomí a také, že vám těchto 5 tipů opravdu pomůže. 

A pokud ano, vyfoťte tento článek na své Instagram stories, označte náš profil @podnikaniproholky_  a nechte mě Vás také podpořit s naší komunitou!

S láskou,
Tým Podnikání Pro Holky

Rozcestník:

Nejnovější články

Blog Podnikání pro Holky
Digitální produkty: Jaké jsou jejich výhody, na co si dát pozor a jak s nimi začít?

Chceš vytvořit svůj vlastní digitální produkt a zajímá tě, jaká forma pro něj bude ta pravá? S tímto článkem v tom budeš mít jasno!

Canva grafiky - Insta Sada Pro Tvůrce
Canva grafika: 4 kroky, jak využít vizuální marketing a zviditelnit se

Ovládni sílu Canva grafiky, úpravy fotek a stříhání videí naplno. S tímto článkem to zvládneš snadno i ty!

Podnikání Pro Holky blog
Jak si vybrat marketingový kurz, který ti pomůže růst a dosáhnout úspěchu?

Hledáš ten nejlepší online kurz nebo školení marketingu, ale ztrácíš se v možnostech? Tento článek ti s tímto pomůže!

Jak psát chytlavé popisky na Instagram, které budou chtít lidé číst!
Jak psát chytlavé popisky na Instagram, které budou chtít lidé číst!

Konečně jasné a jednoduché rady, které ti s psaním popisků na Instagram pomůžou.

Podnikání Pro Holky blog
Nedělej to postaru: Zjisti, jak na Instagramu prodávat na autopilota v roce 2023

Není nic staršího než loňské strategie. Nastuduj si, jak úspěšně prodávat na Instagramu na autopilota, i když zrovna spíš.

Perfektní Instagram BIO
Jak na perfektní Instagram BIO (Návod A-Z)

Na Instagramu máš orientačně 2 vteřiny na to, abys zaujala. A správně nastavené BIO ti s tímto pomůže! 

Obklopuj se ženami, které mluví o svých cílech, vizích a plánech, ne ostatních.