Jak být v životě šťastnější (3 rady)
Mindset
3 rady, které Vám opravdu pomohou být šťastnější

Cítíte, že byste mohli být ve svém životě šťastnější?

Nebo možná jste spokojení, ale někde uvnitř sebe víte, že tady musí být něco více? Pokud ano, jste u tohoto článku na tom nejlepším místě! Budu s vámi totiž sdílet 3 rady, které vám pomohou být šťastnější! 

Jako první se společně pojďme zamyslet nad tím, co pro nás opravdu znamená být šťastný a jak vypadá taková naše finální destinace. Pokud totiž nebudeme mít žádné tušení o tom, jak takové naše šťastné já vypadá, budeme neustále hledat naše štěstí venku a paradoxně nebudeme šťastní vůbec nikdy. 

A to byl také i můj problém, proč jsem nemohla 100% říct, že jsem ve svém životě šťastná. A to i přesto, že jsem měla skvělého partnera, super business, peníze, skvělé přátelé, bezpečí, koníčky, byt, zdraví, rodinu, zkrátka vše, o čem řada lidí jen sní… 

A to, že jsem nemohla s čistým srdcem říct, že jsem opravdu šťastná, nebylo způsobeno tím, že bych si nevážila toho, co mám, nebo že bych za to nebyla vděčná, ale tím, že jsem si vlastně nikdy nespecifikovala to, co pro mě být šťastná opravdu znamená.

První rada: Vyžijte koučovacího cvičení "The Wheel Of Life"

A to je vůbec první věc, o které se chci s vámi bavit. Chci vám představit koučovací cvičení Wheel Of Life, neboli kolo života, které mi opravdu pomohlo si zvědomit, jak má vypadat každá z mých životních oblastí, a také, kde jsem dnes a co potřebuji udělat proto, abych došla tam, kde chci být.

Celé toto cvičení spočívá v tom, že si nakreslíme kruh a rozdělíme ho na jednotlivé životní oblastí, jako jsou: 

  • Peníze a finance,
  • Práce a kariéra, 
  • Psychická pohoda, 
  • Rodina a přátelé, 
  • Zdraví a pohyb, 
  • Sociální život a zábava, 
  • Partner a láska, 
  • Osobní růst a učení 
  • a v neposlední řadě Uznání a vliv. 

Ptáte se proč? No, já pevně věřím v to, že pokud chceme být opravdu šťastní, potřebujeme myslet na všechny životní roviny, které jsou složené právě z těchto oblastí. 

Pokud se totiž budeme snažit být šťastní jen v práci, je dost možné že budeme zanedbávat naše vztahy a zájmy, nebo rovnou své já a spolu s ním i to, co je pro nás osobně důležité. A to je přesně důvod, proč bychom měli přistupovat k našemu životu holisticky a stejně tak se na něj i dívat.

No a pokud posloucháte můj podcast, Podnikání Pro Holky, tak pravděpodobně znáte to, co vždy říkám: Informace bez akce je jen potenciálním krokem vpřed. Ale akce podložená kvalitní informací je jednoznačně tím, co vás posune o kus dále. A to je přesně důvod, proč vám teď pomůžu převést tuto aktivitu do praxe.

A protože nejlépe vám vše vysvětlím na videu, samozřejmě jsem pro vás video s koučovací technikou a koučovacími otázkami natočila. Podívejte se tady:

Přehrát video o 3 rady, jak být šťastnější

Marketa Baginska | CEO & Founder Podnikání Pro Holky

Druhá rada: Znejte své hranice a naučte se říkat ne

Ano, pokud jste od malička rozený „people pleaser“, tak máte pravděpodobně tendence myslet jako první na všechny ostatní, a až poté na sebe. A pokud se v tomto vidíte, nechte mě vám připomenout, že tohle dlouhodobě OPRAVDU fungovat nemůže, a také, že jediný člověk, kterému tímto přístupem škodíte, jste vy sami.

Lidé se k vám totiž budou chovat tak, jak vy jim dovolíte, a pokud máte pocit, že někdo vaše hranice překračuje, není to jejich chyba, ale vaše chyba, protože jste jim to dovolili.

 

Jaké je mé doporučení? Podívejte se zpátky na situace, kdy ses cítili, že už je něco moc, a zamyslete se nad tím, proč tomu tak bylo? Co se opravdu stalo? Proč vám to vadilo a také, jak tomu můžete do budoucna zabránit? Možná bude také řešením své hranice začít s druhou stranou, nebo všemi ostatními, komunikovat. 


Stejně tak, pokud máte strach říct ostatním NE, je čas si uvědomit, že to, že řeknete NE, z vás nedělá špatného člověka, ba naopak ukazuje, které aktivity, příležitosti a lidé jsou pro vás jedno velké ANO! 


A tady je ještě jedno skvělé připomenutí: Pokud říkáte ANO věcem, u kterých cítíte, že byste měli říct NE, škodíte v mnoha případech i ostatním.

Třetí rada: Vybírejte si pečlivě svůj úzký kruh přátel a lidí

No a s tímto se dostáváme ke třetímu tipu, který vám pomůže být šťastnější. A to je ten, abyste si vybírali svůj úzký kruh přátel a lidí, se kterými trávíte nejvíce času, velmi pečlivě!

Naše okolí má na nás totiž větší vliv, než si možná uvědomujete a nelze zkrátka být šťastný vedle lidí, kteří si na něco neustále jen stěžují. Stejně tak, nelze růst vedle lidí, kteří růst nechtějí, nebo se udržovat ve formě vedle těch, kteří o své zdraví nepečují vůbec.

Zamyslete se tedy nad tím, kdo opravdu tvoří váš úzký kruh lidí a s kým trávíte nejvíce času? Jsou to lidé, kteří vám dávají energii a posouvají vás dále? Nebo ti, kteří vás s sebou stahují dolů?

Pokud je to druhý případ a vy víte, že chcete růst, nebojte se poznávat nové lidi, jít na networking, nebo různé eventy….  Já sama jsem si díky sociálním sítím a různým akcím vytvořila řadu přátelství s lidmi, kteří vidí svojí vizi stejně a rostou jak po businessové stránce, tak i té osobnostní a duchovní… 

S řadou z nich se dnes také velmi často potkávám i offline a to jen díky tomu, že jsem byla otevřená novým propojením. A to stejné doporučuji i vám!

A pokud vůbec nevíte, kde je najít, tak se přidejte do naší FB komunity, kde na vás v tuto chvíli, co tento článek píšu, čeká více než 3.500 ambiciozních žen, které udělaly rozhodnutí mít ve svém životě zkrátka více.

Děkujeme, že jste s námi a uvidíme se společně u dalšího článku, zase příští středu!  

Rozcestník:

Nejnovější články

Blog Podnikání pro Holky
Digitální produkty: Jaké jsou jejich výhody, na co si dát pozor a jak s nimi začít?

Chceš vytvořit svůj vlastní digitální produkt a zajímá tě, jaká forma pro něj bude ta pravá? S tímto článkem v tom budeš mít jasno!

Canva grafiky - Insta Sada Pro Tvůrce
Canva grafika: 4 kroky, jak využít vizuální marketing a zviditelnit se

Ovládni sílu Canva grafiky, úpravy fotek a stříhání videí naplno. S tímto článkem to zvládneš snadno i ty!

Podnikání Pro Holky blog
Jak si vybrat marketingový kurz, který ti pomůže růst a dosáhnout úspěchu?

Hledáš ten nejlepší online kurz nebo školení marketingu, ale ztrácíš se v možnostech? Tento článek ti s tímto pomůže!

Jak psát chytlavé popisky na Instagram, které budou chtít lidé číst!
Jak psát chytlavé popisky na Instagram, které budou chtít lidé číst!

Konečně jasné a jednoduché rady, které ti s psaním popisků na Instagram pomůžou.

Podnikání Pro Holky blog
Nedělej to postaru: Zjisti, jak na Instagramu prodávat na autopilota v roce 2023

Není nic staršího než loňské strategie. Nastuduj si, jak úspěšně prodávat na Instagramu na autopilota, i když zrovna spíš.

Perfektní Instagram BIO
Jak na perfektní Instagram BIO (Návod A-Z)

Na Instagramu máš orientačně 2 vteřiny na to, abys zaujala. A správně nastavené BIO ti s tímto pomůže! 

Obklopuj se ženami, které mluví o svých cílech, vizích a plánech, ne ostatních.